TANDEMOVÉ SESKOKY KANTOR
TANDEM CENTRUM PRAHA
Rezervace termínů
Mobil: +420 603 456 227
Mobil: +420 777 654 327
Email: posta@padaky.cz

Co je to adrenalin?

Adrenalin obecně
Poslední dobou je adrenalin velmi často používané slovo, a každý z nás jistě touží po nějakém adrenalinovém zážitku. Co se s tělem děje při adrenalinových sportech a jak adrenalin souvisí s tandemovým seskokem? Působí adrenalin na náš organismus kladně?
Co se s naším tělem děje při adrenalinových sportech?

Adrenalinové sporty se liší od těch, které jsou zaměřeny na výkon. Člověk při adrenalinových sportech překonává strach o své zdraví a dokonce i strach o vlastní život. To se například při běhu či míčových hrách nestává. Účinky adrenalinu na psychiku jsou zcela jiné. Klepe se nám celé tělo, srdce nám tluče jako o závod, jsme ve stresu a máme strach.

Adrenalin a tandemový seskok
Vyskočit z letadla není běžná záležitost. Pro mnoho lidí už jen let sportovním letadlem je něco nevšedního a mimořádného. Sedět v otevřených dveřích letícího letadla ve výšce 4 km s pocitem, že za chvíli vyskočím je extrémní situace, a to i s vědomím, že je za námi někdo, ke komu jsme pevně připoutáni.

Adrenalin fáze 1
Adrenalin se v této fázi v těle vyplavuje. Díky adrenalinu se zrychlují metabolické reakce v těle a tím dochází k lepšímu okysličení krve. Adrenalin ,,vytočí" organismus na větší obrátky a připraví ho na to, aby zvládl stres.

Adrenalin fáze 2
Ve chvíli před samotným výkonem (před skokem) cítíme obrovské vzrušení. Nevíme co se bude dít. Skočíme, dopadneme, přežijeme… Tím, že jsme překonali sami sebe nastává uvolnění a následuje obrovská euforie, neboli pocity štěstí.

Adrenalin fáze 3
Adrenalin nám pomohl překročit vlastní hranice, vlastní možnosti a to naši osobnost naplňuje obrovskou sebedůvěrou pro další život.

Adrenalin podle Jindřicha Kantora
Jindřich Kantor (tandem-pilot, parašutismu se věnuje 24 let, a má za sebou více než 4.700 seskoků): „Pro mě je největší "adrenalin“ dostat se autem v pátek po dálnici na letiště. "

Adrenalin a encyklopedie
Adrenalin, o-dioxyfenyletha­nolmethylamin , výměšek (hormon) nadledvinek. Adrenalin připravuje tělo na výkon. Adrenalin je základním hormonem stresové reakce,,útok nebo útěk". Adrenalin vyvolává rozšíření svalových cév. Arenalin urychluje srdeční činnost, zvyšuje sílu stahu srdečního svalu. Adrenalin působí také na hladkou svalovinu průdušek. Pro své mohutné účinky na srdce je adrenalin používán v resuscitaci.

Copyright © 1998 - 2024  Tandemy Kantor  |  Jindřich Kantor  |  Všechna práva vyhrazena

» GDPR  |  » Odkazy  |  Webdesign: Jan Weisgerber

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. » Vysvětlivky